fbpx

Možná jste právě skočili do světa Kizomby nebo už několik měsíců tančíte, ale máte pocit, že něco prostě není správně. Chtěli byste být jako ten chlápek na párty, který dělá šílený footwork a trefí každý beat s perfektním načasováním nebo to dívka, která tančí s přesností a následuje svého partnera, jako by to byla nejjednodušší věc na planetě. A pak jste tu vy…

Nebojte se! Máme pro vás několik tipů, které vám pomohou zlepšit vaše taneční schopnosti, aby jste příště byli králem/královnou tanečního parketu právě vy.

  1. Poslouchejte

Ten chlápek, který umí trefit každý beat,  přestávku v hudbě nebo přesně ví, jaká slova budou následovat, pravděpodobně slyšel tuto píseň mnoho, mnohokrát. Udělejte to samé! Poslouchejte starší i novější skladby co nejvíc to jde.

Mnoho lidí propadlo tancování, protože si nejdřív zamilovali hudbu. Pokud je to váš případ, ještě lepší! Po nějaké době budete schopni rozpoznávat určité opakující se vzory v písních a dokonce budete moci odhadnout, kdy bude končit intro, nebo kdy začíná refrén. Takže udělej to, co ti radí teta Beyonce v jedné z jejích písní: “Listeeeeen”.

  1. Nepospíchejte

Pokud se zapíšete na kurz karate, nemůžete přeskočit čtyři pásy a vzít si rovnou fialový. Ale pokud půjdete na taneční festival, myslíte si, že můžete obelhat systém a jít rovnou na workshop pro pokročilé? …technicky ano, ale NE. Systém neobelžete, budete odhaleni, jakmile se dostanete na taneční parket. To neznamená, že byste se měli vyhýbat výzvám. Ale také nepřestávejte procvičovat základy, dokud je nebudete umět na 100%. Protože “základní” neznamená nejjednodušší, ale nejdůležitější.

  1. Trénujte

Na hodině, v kuchyni, ve vaší hlavě, na party… Trénovat, trénovat, trénovat.

  1. Cestujte

A samozřejmě trénujte v zahraničí. Neomezujte se na jednoho učitele a stejnou skupinu lidí na jednu párty, kam chodíte každý týden. Vycestujte na taneční festivaly nebo ještě lépe, najděte si kvalitního učitele a navštivte jeho hodiny, workshopy a dejte si pár soukromých lekcí. Jděte na párty, seznamujte se a tančete s co nejvíce lidmi. Navštivte místa, kde je bohatá kultura a komunita tance, který se právě učíte. Cestování a tanec jsou dvě krásné věci, které lze skvěle kombinovat.

  1. Hrajte si

Jakmile máte pevnou taneční základnu, pusťte se do vlastní tvorby. Vyzkoušejte různé kombinace kroků, které znáte, nebo pokud jste odvážnější, přijďte s něčím zcela novým! Experimentujte, hrajte si jako dítě. Nebojte se dělat chyby. Většina našich nejlepších kroků byla vytvořena, když jsme zkazili krok, který jsme již znali.

  1. Vyměňte si role

Zkusili jste si někdy zatančit jako následovníci (muži)/vůdce (ženy)? Zkuste to a objevíte úplně nový svět jako princezna Jasmína během jízdy na létajícím koberci s Aladinem. Můžete tím získat dobrou představu o tom, co máte dělat pro to, abyste vašemu partnerovi usnadnili vedení, nebo jaký impuls musíte dát své partnerce.

  1. Užívejte si

Poslední bod, ale pravděpodobně nejdůležitější. Kroky a muzikálnost se dají naučit,  ale pocit, který máte při tanci, musí pocházet jenom od vás a od nikoho jiného. Pokaždé, když jdete na taneční parket a znovu něco nevyjde tak, jak má, pamatujte si, proč to v první řade děláte. Pokud si udržíte radost z tance a zkombinujete to s vytrvalostí, nic vás nemůže zastavit, abyste se stali tanečníkem, kterým chcete být…

1 komentář. Nechte nové

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Fill out this field
Fill out this field
Zadejte prosím platnou emailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami

Menu