fbpx

O nás

Jmenuji se Vítor Tavares Mendes a narodil jsem se v chudém ghettu Pedreira Dos Hungaros v portugalském Lisabonu kapverdským rodičům. Ve 22 letech jsem se přestěhoval do Londýna, kde jsem prožil celých 8 let. A bylo to právě zde, kde jsem své taneční styly začal používat jako sebemotivační pomůcku pro různorodé mladé publikum.

V roce 2002 jsem absolvoval kurs scénického tance a začal vyučovat Capoeiru a tradiční africké tance v návaznosti na své první taneční kroky v Portugalsku. Postupně jsem svůj taneční styl obohatil o další tance a hudební styly, jako jsou například Kizomba, Coupé décalé, Kuduro, Contermporary,  rnb, hip hop a Ghetto Zouk.

V roce 2010 jsem se přestěhoval do Prahy, založil rodinu a pokračoval ve své profesionální taneční kariéře zde. Některá má veřejná vystoupení byla pro mnohé poučná, nebyla pouze o tanci, ale také o mé kultuře. Vidět jste mě mohli v divadle ABC a Divadle D21. televizi to bylo např. při předávání filmových cen Český Lev, ve Snídani s Novou či na slovenské Markíze. Mé rozhovory vyšly i v novinách Mladá Fronta Dnes a několika magazínech Dieta, Lidé a Země a Téma.

Mé kapverdské kořeny silně ovlivňují nejen můj osobní život, ale také mou práci, ve které se z velké části věnuji propagaci lusofonní kultury a organizaci různých kulturních akcí. Jedním z mých největších úspěchů v tomto směru byl multikulturní festival “Afro-Bailar, který se konal v Praze a Bratislavě po dobu čtyř po sobě jdoucích let (2010 – 2014).

V roce 2012 jsem začal vyučovat párový tanec Kizomba a od té doby jsem jí učil téměř po celé Evropě, v Kanadě a Asii.

V roce 2013 jsem získal certifikát Fitness instruktora. Nabízím komplexní služby v oblasti fitness pro muže i ženy všech věkových kategorií.

Od roku 2015 většinu svého profesionálního času věnuji tvorbě a rozvoji zcela nové taneční metody Ghetto Zouk Dance, k jejímuž vytvoření mě inspirovala právě hudba Ghetto Zouk a tanec Kizomba.

V roce 2018 jsem se vrátil ke svým kořenům ve svých písních. V srpnu jsem představil své dvě první písně Bu sabi a Vêm sò. V současnosti pracuji na novém albu a vystupuji na různých akcích.

V Praze se aktivně věnuji tanci, fitness trénikům a spolupracuji s různými tanečními skupinami, umělci a soubory na choreografii, vystoupeních a spolupořádání různých akcí. Účastním se mnoha tuzemských a zahraničních tanečních a sportovních festivalů, sám pořádám workshopy, soukromé lekce a bootcampy a rád se zapojuji do různých zajímavých projektů od tance až po focení a natáčení.

Vitor Tavares Mendes

Jmenuji se Tereza Tavares Mendes, narodila jsem se v Pardubicích do česko-řecké rodiny a vyrůstala v Praze.

V letech 2000 až 2009 jsem působila jako Customer Service manager v telekomunikační firmě Advantel.

V letech 2008 až 2015 jsem spoluvlastnila českou a anglickou pobočku zastupující americkou módní značku APB Clothing v České republice a Velké Británii.

V letech 2010 až 2014 jsem se spolupodíla na založení a organizování úspěšného multikulturního hudebně tanečního festivalu Afro-Bailar v Praze.

V letech 2010 až 2016 jsem pracovala ve vysokém managementu ve společnosti Piklio.

V roce 2012 jsem spoluzaložila 2 úspěšné značky Afro-Fitness a Kizomba Prague a od téhož roku jsem také manažerem svého manžela Vitora Tavarese Mendese.

Od roku 2017 do 2018 jsem pracovala na Finančním úřadu.

Od roku 2018 do současnosti pracuji jako Administrátor webových portálů.

Po celou dobu se věnuji online marketingu, prezentaci, výrobě propagačních materiálů a grafice. Spolupořádám a organizuji různé kulturní akce a pravidelné taneční párty a workshopy.

Tereza Tavares Mendes
Facebook Kizomba Prague
Instagram Kizomba Prague
Twitter Kizomba Prague
YouTube Kizomba Prague
Menu