fbpx

O nás

O mně

Jmenuji se Vítor Tavares Mendes a narodil jsem se v chudém ghettu Pedreira Dos Hungaros v portugalském Lisabonu kapverdským rodičům. Ve 22 letech jsem se přestěhoval do Londýna, kde jsem prožil celých 8 let. A bylo to právě zde, kde jsem své taneční styly začal používat jako sebemotivační pomůcku pro různorodé mladé publikum.

V roce 2002 jsem absolvoval kurs scénického tance a začal vyučovat Capoeiru a tradiční africké tance v návaznosti na své první taneční kroky v Portugalsku. Postupně jsem svůj taneční styl obohatil o další tance a hudební styly, jako jsou například Kizomba, Coupé décalé, Kuduro, Contermporary,  rnb, hip hop a Ghetto Zouk.

V roce 2010 jsem se přestěhoval do Prahy, založil rodinu a pokračoval ve své profesionální taneční kariéře zde. Některá má veřejná vystoupení byla pro mnohé poučná, nebyla pouze o tanci, ale také o mé kultuře. Vidět jste mě mohli v divadle ABC a Divadle D21. televizi to bylo např. při předávání filmových cen Český Lev, ve Snídani s Novou či na slovenské Markíze. Mé rozhovory vyšly i v novinách Mladá Fronta Dnes a několika magazínech Dieta, Lidé a Země a Téma.

Mé kapverdské kořeny silně ovlivňují nejen můj osobní život, ale také mou práci, ve které se z velké části věnuji propagaci lusofonní kultury a organizaci různých kulturních akcí. Jedním z mých největších úspěchů v tomto směru byl multikulturní festival “Afro-Bailar, který se konal v Praze a Bratislavě po dobu čtyř po sobě jdoucích let (2010 – 2014).

V roce 2012 jsem začal vyučovat párový tanec Kizomba a od té doby jsem jí učil téměř po celé Evropě, v Kanadě a Asii.

V roce 2013 jsem získal certifikát Fitness instruktora. Nabízím komplexní služby v oblasti fitness pro muže i ženy všech věkových kategorií.

Od roku 2015 většinu svého profesionálního času věnuji tvorbě a rozvoji zcela nové taneční metody Ghetto Zouk Dance, k jejímuž vytvoření mě inspirovala právě hudba Ghetto Zouk a tanec Kizomba.

V roce 2018 jsem se vrátil ke svým kořenům ve svých písních. V srpnu jsem představil své dvě první písně Bu sabi a Vêm sò. V současnosti pracuji na novém albu a vystupuji na různých akcích.

V Praze se aktivně věnuji tanci, fitness trénikům a spolupracuji s různými tanečními skupinami, umělci a soubory na choreografii, vystoupeních a spolupořádání různých akcí. Účastním se mnoha tuzemských a zahraničních tanečních a sportovních festivalů, sám pořádám workshopy, soukromé lekce a bootcampy a rád se zapojuji do různých zajímavých projektů od tance až po focení a natáčení.

O tanci

Jednou z mých vášní, které se věnuji již mnoho let, je tanec. Tanec má velký význam také jako fyziologická terapie tělesných či psychických potíží. Při potřebě člověka vnímat rytmus je nenahraditelný. Tanec také umožňuje prostřednictvím pohybu dospět k harmonii a vlastní identitě. Má neuvěřitelnou schopnost uvolnit napětí, ventilovat emoce a navíc nám dopřát pěknou dávku endorfinů.

V tanci vidím neomezené možnosti interpretace hudby, sebevyjádření a propojení s tanečním partnerem. Ghetto Zouk Dance i Kizomba jsou párové tance, a proto je zde důležitá komunikace, napojení a důvěra nejen v sebe sama, ale také v partnera. Tanečního partnera vnímáme prostřednictvím pohybu. Je to neobyčejná forma dokonalé nonverbální komunikace, dorozumívání bez ohledu na to, jakým jazykem mluvíme. Tančit může každý, musíte jen chtít a užít si radost z pohybu.

A co je na tanci nejlepší? Když na své lekci či tanečním parketu vidím lidi různých národností, různých kultur, barev, velikostí, nadané i méně obratné, mladé, staré a všichni si užívají tanec a dokaží se odpoutat od okolí. Je to vášeň, která stojí za zkoušku, pokud vás jen trochu láká.

Zkušenosti
 • spolupráce na tanečních projektech se společnostmi VAC company, Reebok, Nestle, L’Oreal, Billa, Avon a mnohé další
 • taneční choreografie pro hudební videoklip zpěváka Piqi Miqi, pro kulturistu Lukáše Osladila, hudební skupinu United Flavour, taneční soubor CoDance či chorvatský soubor MuReCaS a ČSTS atd.
 • 16 let se profesionálně věnuji tanci – Kizomba, tanec Ghetto Zouk, Afro-Fitness, Capoeira, tradiční africké tance, Coupé décalé, Kuduro, Abstraktní tanec, moderní tanec
 • natáčení komerčních reklam např. pro značky Gerber, Nintendo, Ariel, Verizon, Desperados, Canal+, Becherovka, Margot atd.
 • 2005 debut v muzikálu Patti Boulaye Sundance v londýnském divadle “Hackney Empire theatre”
 • 2008 – 2010 vedení pobočky americké módní značky APB Clothing ve Velké Británii
 • 2010 – 2014 organizace multikulturního hudebního a tanečního festivalu Afro-Bailar v Praze a Bratislavě
 • 2010 spolurealizace tanečního představení Šivovo kolo života v divadle ABC a pražské adaptaci “La Ronde” Arthura Schnitzlera v Divadle D21
 • od roku 2012 pravidelné, intenzivní a soukromé taneční lekce Kizomby v ČR a zahraničí
 • 2012 vystupování na filmových cenách Český lev
 • 2013 spolupráce s Mladou Frontou Dnes v rámci projektu Dny Fitness s Dietou
 • od roku 2013 se aktivně věnuji práci Fitness trenéra
 • roku 2015 jsem vytvořil novou taneční metodu Ghetto Zouk Dance
 • v roce 2019 vyšel nový single Millions zpěvačky SA B, na kterém jsem hostoval
Vzdělání
O mně

Jmenuji se Tereza Tavares Mendes, narodila jsem se v Pardubicích do česko-řecké rodiny a vyrůstala v Praze.

V letech 2000 až 2009 jsem působila jako Customer Service manager v telekomunikační firmě Advantel.

V letech 2008 až 2015 jsem spoluvlastnila českou a anglickou pobočku zastupující americkou módní značku APB Clothing v České republice a Velké Británii.

V letech 2010 až 2014 jsem se spolupodíla na založení a organizování úspěšného multikulturního hudebně tanečního festivalu Afro-Bailar v Praze.

V letech 2010 až 2016 jsem pracovala ve vysokém managementu ve společnosti Piklio.

V roce 2012 jsem spoluzaložila 2 úspěšné značky Afro-Fitness a Kizomba Prague a od téhož roku jsem také manažerem svého manžela Vitora Tavarese Mendese.

Od roku 2017 do 2018 jsem pracovala na Finančním úřadu.

Od roku 2018 do současnosti pracuji jako Administrátor webových portálů.

Po celou dobu se věnuji online marketingu, prezentaci, výrobě propagačních materiálů a grafice. Spolupořádám a organizuji různé kulturní akce a pravidelné taneční párty a workshopy.

Vzdělání
 • 1994 – 1998 Zahraniční obchod, Českoslovanská akademie obchodní, Resslova 8, Praha, Česko
 • 1998 – 1999 Anglický a španělský jazyk, ETC jazyková škola, Praha, Česko
Tereza Tavares Mendes
Menu